На Харківщині створюється демонстраційна зона діючих проектів відновлювальної енергетики

На території Роганської об’єднаної територіальної громади (Харківська область) встановлюють біогазову станцію на сміттезвалищі.

Будують біогазову установку для утилізації органічних відходів птахівництва, рослинництва та харчової промисловості та переобладнують газову котельню тютюнової фабрики котлами на біомасі.

Три пілотних проекти стануть основою для діючого демонстраційного простору відновлювальних джерел енергії.

Ці об’єкти популяризуватимуть використання відновлювальних джерел енергії бізнесом та місцевими громадами. Наразі ведеться робота щодо проектування сонячної електростанції потужністю 6,2 МВт.

У рамках проекту з будівництва біогазового комплексу на території Роганського полігону твердих побутових відходів у балці Писаренків яр пробурено 52 свердловини для збору метаноємної газової суміші.

Для виробництва електричної енергії використовується когенераційна установка контейнерного типу із надбудованим рекуператором теплової енергії.

Наразі для виробництва електричної енергії та продажу її за «зеленим» тарифом отримана вся необхідна дозвільна документація, а установка під’єднана до електричної мережі.

Зараз відходи переробки вивозять до Куп’янського ветеренарно-санітарного заводу, де біомаса кремується природним газом. З моменту пуску проекту, біомаса буде утилізуватися із біологічно-активними речовинами, виробляючи електричну та теплову енергію, а також, біологічні екологічно безпечні добрива.

Теплова енергія когенераційної установки буде направлятися у літній час для використання у зерносушарки, яка будується поруч, а у зимовий період – для опалення тепличного господарства, яке будується на сусідній земельній ділянці.

Нагадаємо.