З 1 вересня в Харкові видаватимуть тільки електронні лікарняні

З 1 вересня в Харкові, як і по всій Україні, почнуть видавати виключно електронні лікарняні листи.

З 4 червня по 31 серпня в країні діяв перехідний період, під час якого можна було отримати і паперовий, і електронний варіант лікарняного. Вже з 1 вересня нові лікарняні виписуватимуться тільки через медично-інформаційну систему.

«Пацієнт приходить до лікаря або знаходиться в стаціонарі. Лікар виписує лікарняний через систему, підписуючи його своїм цифровим ключем. Інформація надходить до eHealth (електронна система охорони здоров’я), а пацієнт отримує СМС-повідомлення, що йому виписаний електронний лікарняний. Інформація, яка знаходиться в eHealth, пересилається до Пенсійного фонду, до реєстру листків непрацездатності. Там цю інформацію пересилають до особистого кабінету роботодавця, який бачить, що працівник на сьогодні є непрацездатним. Пацієнту знову приходить СМС, що його листок непрацездатності оброблений, і він знатиме, що все нормально, і можна чекати виплат за лікарняним листком», – коментують у Департаменті цифрової трансформації.

За її словами, в харківських медичних установах вистачає комп’ютерної техніки, щоб забезпечити видачу електронних лікарняних, і всі лікарі пройшли навчання. Якщо у них виникатимуть труднощі з оформленням лікарняних листків, то вони зможуть оперативно звертатися до консультантів.

Нагадаємо.