На Харківщині відправили на службу 80 контрактників

У Харківському обласному військовому комісаріаті завершилося формування команди з 80 кандидатів для проходження військової служби за контрактом.

За даними оперативного командування «Схід» Збройних Сил України, протягом липня із сотень мешканців Харківщини, які виявили бажання захищати Україну, усім армійським критеріям змогли відповісти лише близько 150 осіб.

«Половина з них вже мають військовий досвід і поїхали одразу до військових частин, а 80 хлопців та дівчат ми відправили отримати спочатку необхідні знання та навички», – зауважив заступник військового комісара Харківського обласного військкомату Микола Шарий.

Із усіх новобранців-контрактників, призваних у липні поточного року, 25 жінок. При цьому третина дівчат обійматимуть такі бойові посади, як снайпер, сапер, командир танку, механік-водій танку, навідник-оператор БМП тощо.

«Якщо хлопці приходять до РВК і не завжди знають яка саме спеціальність їм по душі, то більшість дівчат одразу просять направити їх вчитися на снайпера, розвідника чи танкіста», – пояснив заступник начальника відділу комплектування та призову Харківського ОВК Андрій Котенко.

За словами командування, з початку 2019 року вже близько 1 200 мешканців регіону стали воїнами-контрактниками.

У навчальних центрах новобранці-контрактники протягом кількох місяців опановуватимуть основи військової справи та отримають свідоцтва про здобуття нових спеціальностей. Після цього їх призначатимуть на первинні посади солдатів чи сержантів у бойових частинах.

Нагадаємо.