Генетичні паспорти новонароджених

В регіоні впроваджуватимуть єдину консолідовану систему попередження та надання допомоги сім’ям із високим ризиком соціально значущих хвороб.

Депутатський корпус Харківської обласної ради підтримав ухвалення регіональної цільової програми «Здоров’я сім’ї» на 2020-2027 роки.

Програму розроблено з метою організації доступної та ефективної системи надання медичних послуг і створення умов для здорового способу життя населення.

До таких захворювань, насамперед, належать тромбофілічні стани, що ведуть до інсультів, інфарктів, передчасної смерті в різному віці, психоневрологічні порушення, такі як аутистичні розлади, синдром дефіциту уваги та гіперактивності, метаболічні порушення.

Соціальна значущість цих порушень обумовлена їхньою частотою та ступенем загрози здоров’ю. Зокрема 1:500 народжується із метаболічними порушеннями, 57% є носіями загрози розвитку тромбофілічних станів та психічних порушень.

У період реалізації програми впроваджуватимуть низку кроків. Серед яких забезпечення  необхідною інформацією про первинну профілактику соціально значущих спадково обумовлених захворювань майбутнє подружжя, починаючи із моменту подання ними заяви про шлюб у режимі on-line.

Також передбачено уповноважити підрозділ «Здорова дитина – щаслива сім’я», який планується створити  при обласному медико-генетичному центрі, забезпечувати групу ризику відповідною медико-генетичною допомогою, системою моніторингу (диспансерний нагляд) в процесі співпраці із первинною ланкою.

Крім того,  кожну новонароджену дитину планується забезпечити Паспортом новонародженого із обов’язковою генетичною інформацією.

Фінансування порограми здійснюватиметься відповідно до законодавства за рахунок коштів державного, обласного і місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством, та за рахунок субвенцій інших регіонів.

Нагадаємо.