На Харківщині навчатимуть майбутніх батьків

На базі обласного  медико-генетичного центру планують організувати навчальну роботу з майбутніми батьками та з тими, хто вже має дітей.

Жінок, і чоловіків навчатимуть тому, на що потрібно звертати увагу при плануванні народження та вихованні дитини.

Харківський міжобласний спеціалізований медико-генетичний центр рідкісних захворювань вже багато десятиліть займається вивченням, лікуванням та попередженням різного роду захворювань. Сюди звертаються майбутні батьки, пари при надії, та з маленькими дітками.

Керівник медико-генетичного центру Олена  Гречаніна  певна, що потрібно проводити навчально-роз’яснювальну роботу з молодими людьми для того, щоб народжували та виховували здорове покоління.

За статистикою до медиків все частіше звертаються батьки дітей, у яких діагностують синдром відсутності уваги, гіперактивності або аутизму.

За словами Олени Гречаніної: «Світова статистика загрозлива, кількість таких дітей наближається до 50%, в рівній мірі, як і аутизм, який сьогодні діагностують у кожної 59 дитини. Тут впливають безліч факторів, починаючи від помилок людства в цілому, наприклад, поширення антибіотиків, закінчуючи інфекціями, екологічною ситуацією, харчуванням, необізнаністю батьків тощо».

Виходячи з цього, Центром було розроблено програму профілактики зазначених ускладнень. Вона спрямована на те, щоб поінформувати молодих батьків, про підготовку, народження та виховання здорової дитини.

«Це не тільки безкоштовні навчальні лекції, а й певні роботи, індивідуальні консультації. Чим доступнішою буде інформація, тим більше отримаємо користі», – підкреслила керівник Центру.

Нагадаємо.