14 музеїв Харківщини стануть учасниками проекту «Азимут культурного розвитку»

«Красноградський краєзнавчий музей ім. П.Д. Мартиновича»

Фахівці з чотирнадцяти історико-краєзнавчих музеїв Харківщини та представники територіальних громад візьмуть участь у проекті «Азимут культурного розвитку».

За результатами засідання робочої групи проектної команди Харківської обласної ради розглянуто 23 заявки, які надійшли від історико-краєзнавчих музеїв Харківщини.

В результаті відбору визначено 14 музеїв-учасників проекту.

Взяти участь у проекті виявили бажання представники територіальних громад. Сам проект спрямований на співпрацю музеїв та органів місцевого самоврядування, на пошук способів яскраво розкрити унікальний потенціал місцевих громад завдяки ресурсам місцевих музеїв.

 Учасниками проекту стали:

 • Балаклійський районний краєзнавчий музей (Балаклійський район)
 • Комунальний заклад «Барвінківський краєзнавчий музей» (Барвінківській район)
 • Районний комунальний заклад «Валківський краєзнавчий музей» (Валківський район)
 • Сільський комунальний заклад «В.Бишкинський краєзнавчий музей» (Первомайський район)
 • Комунальний заклад «Історико-археологічний музей-заповідник «Верхній Салтів» (Вовчанський район)
 • Ізюмський краєзнавчий музей ім. М.В. Сібільова (м. Ізюм)
 • Комунальний заклад «Красноградський краєзнавчий музей ім. П.Д. Мартиновича» (Красноградський район)
 • Краснопавлівський краєзнавчий музей (Лозівський район)
 • Куп’янський краєзнавчий музей (м. Куп’янськ)
 • Люботинський краєзнавчий музей (м. Люботин)
 • Комунальний заклад «Музей історії с. Знам’янка ОТГ» (Нововодолазька ОТГ)
 • Первомайський краєзнавчий музей (м. Первомайськ)
 • Комунальний заклад «Краєзнавчий музей Печенізького району ім. Т.А. Суліми» (Печенізький район)
 • Комунальний заклад «Сахновщинський районний історико-краєзнавчий музей» (Сахновщинський район).

Для відібраних учасників будуть проведені тренінги за участі провідних фахівців з музейної справи, які є досвідченими практиками з питань охорони та використання культурної спадщини.

«Проект дасть можливість музейним працівникам області отримати сучасні теоретичні знання та практичні навички, вивчити кращі світові та національні практики музейної діяльності для переформатування своєї роботи», – зазначила координаторка.

В рамках проекту також передбачено навчальні поїздки з метою вивчення кращих практик організації сучасних музейних експозицій –  у Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному (Полтавська область) та у «Музей шоколаду» культурно-дозвіллєвого комплексу «Тростянецький» (Сумська область).

Строк виконання: липень – вересень 2019 року.

Основною метою проекту є створення практичних кейсів та рекомендацій, які слугуватимуть методичною основою для осучаснення районних історико- краєзнавчих музеїв та їх подальшої діяльності як музеїв нового типу, а саме: впровадити нові форми роботи з відвідувачами і взаємодії з громадою, а також посилити співпрацю з органами місцевого самоврядування при формуванні стратегій розвитку територій.

Довідково:

Проект «Азимут культурного розвитку», підготовлений фахівцями Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова та спеціалістами управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради, став переможцем Грантового конкурсу Українського культурного фонду в номінації «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти». Загальний бюджет проекту складає понад 545 тис грн.

 За матеріалами: http://www.oblrada.kharkov.ua

Нагадаємо.