З квітня знизиться ціна на газ для населення

Компанія «Нафтогаз» знизить ціни на газ для населення з квітня. Відповідну постанову Кабінет міністрів України прийняв 3 квітня.

Крім того, щорічно в травні проходить процес перепризначення субсидій на новий рік. В цьому році автоматичне перепризначення субсидій торкнеться трьох мільйонів домогосподарств. Іншим потрібно буде оновити заяву і декларацію про доходи.

Субсидія буде призначена тим сім’ям, в яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд і «Укрпошту», ті, хто ще не на пенсії – через «Ощадбанк».

Ті сім’ї, які за станом на травень-червень матимуть борги за комуналку, будуть переведені на безготівкову монетизацію.

Літню субсидію будуть розраховувати на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомога на опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на основі доходів за перші два квартали 2019 року.

Повторно з документами: заявою та декларацією про доходи в травні в управління соціального захисту населення необхідно буде звернутися:

– орендарям житла;

– внутрішньо переміщеним особам;

– тим сім’ям, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а розрахована на осіб, які фактично проживають в квартирі;

– тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, у яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;

– тим сім’ям, в яких відбулися зміни в складі сім’ї протягом останнього року.

Мінсоцполітики не планує змінювати критерії для призначення житлових субсидій, тому істотного зменшення кількості субсідіантов в 2019-2020 роках не передбачається.

Нагадаємо.