Податкова нагадує про декларації торговцям фермерською продукцією

Платник податків зобов’язаний подати до 01 травня року, наступного за звітним, податкову декларацію про майновий стан і доходи. Відповідна інформація розміщена на офіційній сторінці регіональної ДФС.

Зокрема, Головне управління ДФС в Харківській області повідомляє, що відповідно до пп. 165.1.24 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, в тому числі вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена і / або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих йому в розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема: – садівництва і / або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки ) І / або для індивідуального дачного будівництва.

При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), ​​виділені (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; – особистого селянського господарства та / або земельні частки (паї), ​​виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 га.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах, тобто, такий дохід оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.

Платник податків зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 01 травня року, наступного за звітним, податкову декларацію про майновий стан і доходи, а також сплатити ПДФО і військовий збір з таких доходів (п 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 ПКУ).

Якщо до 1 травня поточного року така фізична особа не подала до контролюючого органу заяву про самостійне обрання / зміни земельних ділянок для застосування пільги, то в поточному році обкладаються всі земельні ділянки, які перебувають у її власності, крім земельної ділянки, на який подано заяву в попередні роки.

Пенсіонери (за віком) і ветерани війни мають право на звільнення від сплати податку.

Нагадаємо.