Останні новини

ООН оголосила про початок Міжнародного року охорони здоров’я рослин 2020

Ініціатива покликана привернути загальну увагу в світі до того, як охорона здоров’я рослин допоможе покласти край голоду, скоротити злидні, захистити навколишнє середовище і прискорити економічний розвиток.

Рослини складають до 80% споживаної нами їжі, і виробляють 98% кисню, яким ми дихаємо. І в той же час вони піддаються постійній і все більш серйозній загрозі з боку шкідників та хвороб.

Щорічно до 40% всіх продовольчих культур у світі гинуть через шкідників і хвороб. У результаті загальний обсяг збитків у торгівлі сільгосппродукцією становить понад $ 220 млрд на рік, мільйони людей стикаються із загрозою голоду, а сільське господарство — основне джерело доходу малозабезпечених сільських громад — терпить серйозні збитки.

Зміна клімату і діяльність людини впливають на екосистеми, знижуючи біорізноманіття та створюють сприятливі для шкідників умови. У той же час міжнародні подорожі і торгівля за останні десятиліття потроїлися в обсязі і дають можливість шкідникам і хворобам швидко поширюватися по світу, завдаючи величезної шкоди місцевим рослинам і довкіллю.

Захист рослин від шкідників і хвороб з економічної точки зору набагато ефективніше, ніж усунення наслідків повномасштабних надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям рослин. Нерідко шкідників і хвороби рослин після того, як вони адаптувалися, викорінити неможливо, а на боротьбу з ними йде багато часу й коштів.

«У цей міжнародний рік і протягом усього Десятиліття дій по досягненню Цілей в галузі сталого розвитку будемо направляти всі необхідні ресурси і зміцнювати свою рішучість у захисті здоров’я рослин. Будемо діяти заради людей і планети», — заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Нагадаємо.