Експерти прогнозують подорожчання окремих продуктів харчування

За думкою Олексія Дорошенка, голови асоціації постачальників торгівельних мереж:

«М’ясо буде одним з лідерів в підвищенні цін, але в гривні. Якщо рахувати у відсотках воно поступиться крупам, картоплі. В середньому м’ясо в цьому році зросте на 10-12%.

Ціна на чорний хліб також підскочить, він коштує дорожче ніж в країнах східної Європи. З цим нічого зробити неможна бо імпортувати хліб ніхто не буде».

Зокрема, експерт говорить, що будуть зростати ціни на:

  • Молочні продукти. Через проблеми із сировиною вартість молочних продуктів також може зрости.

  • Крупи. Вони зараз коштують від 8 грн за кілограм. Вартість круп буде зростати, а саме манна крупа, перловка, ячна. Єдине що може впасти у ціні це пшоняна крупа, бо вона зараз коштує майже як рис, вона ніколи так дорого не коштувала тому схильна до зниження в ціні. А всі інші крупи в тому числі гречка, кукурудзяна крупа будуть підніматися в ціні.

  • Картопля цього року стане дорожчати більше ніж інші овочі борщового набору, наприклад від буряка, капусти. Тому що в минулому році вони досягли свого піку. А картопля минулого року зросла лише на 15%. У порівнянні з іншими продуктами, які зростали від 50 до 100%, картопля подорожчає приблизно на 30%.

  • Цукор. Весь 2018 рік, окрім червня падала ціна на цукор, коштувати ще менше він не може тому, скоріш за все ми побачимо стабілізацію та помірне зростання у 2019 році.