Телефонні шахраї отримали реальні терміни

Держобвинувач довів в суді, що протягом 2017 року шахраї телефонували на стаціонарні номери харків’ян і представлялися співробітниками поліції.

Вироком Київського райсуду Харкова п’ятеро чоловіків визнані винними в шахрайстві, скоєному повторно за попередньою змовою групою осіб і замах на аналогічний злочин.

За інформацією прес-служби прокуратури Харківської області, двоє з них на момент скоєння злочину вже перебували в місцях позбавлення волі за інші кримінальні правопорушення.

Тепер шахраї додатково проведуть за гратами ще по 3 роки. Ще трьом учасникам злочинної схеми суд призначив покарання з випробувальним терміном.

Аферисти повідомляли потерпілим, що їхні родичі вчинили злочин і, щоб не було проблем з законом, необхідно заплатити певну суму.

Гроші забирали за різними схемами: іноді за обумовленою сумою приїжджав один з фігурантів, в інших випадках – через електронний переказ. Одного з постраждалих взагалі змусили заховати кошти в сміттєвому контейнері.

Шахраї обдурили харків’ян на загальну суму близько 1 млн. грн.

При призначенні випробувального терміну суд врахував те, що засуджені мають на утриманні малолітніх дітей, а також відсутність судимостей. Пом’якшувальні обставини, враховані при судовому розгляді, – щире каяття засуджених і часткове відшкодування завданих потерпілим збитків.

Нагадаємо.