Судний день у кривавому ДТП на Сумській (оновлено)

26 лютого, в Харкові суд виніс вирок Олені Зайцевій та Геннадію Дронову, обвинуваченим в масштабній аварії, яка сталася в жовтні 2017 року на вулиці Сумській.

Фінальне засідання проходило у Київському районному суді міста Харкова.

У залі були присутні постраждалі Світлана Виниченко, Юрій і Людмила Фабріс, Ігор Берченко, Оксана Нестеренко, Микола Пономаренко, Тінатін Шевцова, Оксана Берченко.

На судовому засіданні був аншлаг з присутніх. Працівникам суду довелося винести кілька лавок та стільців для того, щоб помістилися всі бажаючі.

Судовий розгляд у справі тривав більше року, пройшло близько 60 засідань.

19 лютого відбулося останнє судове засідання, під час якого суддя вийшов до дорадчої кімнати.

Рішенням суду обох фігурантів було визнано винними. Суддя призначив Зайцевій і Дронову по 10 років тюремного ув’язнення, позбавив їх права керувати транспортними засобами протягом 3-х років, а також зобов’язав виплатити постраждалим аварії компенсацію.

«Визнати Геннадія Дронова винним у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 286 ККУ та призначити йому покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки. Термін відбування покарання Дронову рахувати з 8 листопада 2017 року».

Під час винесення вироку Зайцевій ставало зле і її з конвоєм тимчасово виводили із зали засідань.

Олену Зайцеву визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 286 ККУ та призначено покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки. Термін відбування покарання обраховуватиметься з 18 жовтня 2017 року.

Додатково вказується, що докази за обвинуваченням водія Лексуса Олени Зайцевої у вживанні наркотиків перед автопригодою не підтвердили. Крім того, пом’якшувальною обставиною суддя визнав каяття фігурантки, яке виразилося в грошової компенсації де-кому з постраждалих.

Протягом 30 днів підсудні мають можливість оскаржити дане рішення.

Відразу після винесення вироку адвокат Дронова заявив, що має намір подавати апеляцію.

Додатково. 18 жовтня 2017 року в Харкові на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова сталося зіткнення «Лексуса» 20-річної Олени Зайцевої, який рухався на червоне світло світлофора з перевищенням дозволеної швидкості, та автомобіля «Фольксваген Туарег», за кермом якого був 49-річний Геннадій Дронов. Після зіткнення «Лексус» вилетів на тротуар і збив 11 пішоходів. На місці загинули п’ять людей, ще одна людина померла від травм у лікарні.

Нагадаємо.