Поліція попереджає: на Харківщині активізувалися телефонні аферисти

Як розповіли в Головному управлінні поліції області, незважаючи на постійну профілактику серед населення з боку органів поліції, громадяни продовжують потрапляти на гачок аферистів.

Шахраї постійно вдосконалюють і змінюють схеми обману. Вигадують життєві випадки та історії, в які вірять люди, і в результаті заволодівають їх збереженнями.

Найпоширеніша схема – зателефонувати абоненту і сказати про те, що у його родича великі неприємності. І тут же пропонують вирішити проблеми з законом за певну суму. При цьому шахраї називають рахунок, куди треба перевести гроші. Найчастіше телефонують ввечері або вночі.

Якщо незнайомець представляється співробітником певної організації, правоохоронних органів, вашим родичем або знайомим – не варто відразу ж вірити йому, особливо якщо мова йде про переведення коштів на мобільний телефон або будь-яким іншим способом.

Ні в якому разі не можна повідомляти особисту інформацію невідомим особам: дані банківських карт і паспорта.

Щоб не стати жертвою аферистів, українцям радять не реагувати на різні пропозиції в інтернеті, де просять вказати дату народження, номер паспорта, код.

Існує й ще один «успішний» вид шахрайства.

«Шахраї купують бази даних. Потім вибирають жертву, щоб на неї оформити фейковий кредит. Гроші отримує підставна людина, чию картку видають за картку власника паспорта. Потім компанія або колектори, яким нібито продали ці псевдокредити, дзвонять потерпілому і вимагають повернути гроші, які той не брав. Розраховують на те, що людина злякається і заплатить», – коментують фахівці.

Громадянам радять надавати свої особисті дані тільки у разі, якщо вони переконані у безпеці свого вчинку.