На Харківщині зафіксовані нові випадки сказу у тварин

З початку року на території Харківської області зареєстровано 15 випадків захворювання, зокрема у  котів, собак та лисиць.

За даними ГУ Держпродспоживслужби України в Харківській області, в цьому році вже на 33 випадки більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

У чотирьох випадках сказ діагностували у собак, у п’яти – у котів, у двох випадках – у великої рогатої худоби, у чотирьох випадках – у лисиць.

Сказ зареєстрований на території 12 адміністративних районів Харківської області. Найбільше випадків зареєстровано на території Чугуївського району – три.

Два випадки зареєстровано на території Харкова.

Також по одному випадку сказу зареєстровано на території Борівського, Вовчанського, Зачепилівського, Золочівського, Ізюмського, Кегичівського, Лозівського, Нововодолазького, Харківського районів та міста Люботин.

Станом на 27 травня в області залишається чотири неблагополучних пунктів по сказу тварин, в яких проводяться відповідні заходи.

Також, фахівці зазначили, що у весняно-літній період виникає загроза захворювання тварин на сказ, які мешкають у містах.

«Щоб уберегти свого улюбленця від сказу, необхідно провести профілактичне щеплення. Для цього необхідно звернутись до державної лікарні ветеринарної медицини. Щепленню підлягають всі тварини, починаючи з тримісячного віку».

Нагадаємо.