Останні новини

Розпочалась планова імунізація диких тварин проти сказу

З 15 жовтня в області стартувала осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Розповсюдження вакцини відбувається за допомогою авіатранспорту. Літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини.

Приманки розкидатимуть із літаків над лісовими та польовими угіддями Харківської області, за винятком територій, які підпадають під заборону польотів літаків (територій Барвінківського, Близнюківського, Борівського, Дворічанського, Ізюмського, Куп’янського району та на території прикордонних районів з Російською Федерацією на відстані 5-10 км від кордону).

Приманка безпечна для людей і тварин. Має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині — желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

Фахівці Держпродспоживслужби просять жителів області при виявленні приманок, не брати їх руками і не переносити з місць розкладання. . Під час лісових прогулянок з дітьми слідкуйте, щоб вони не торкалися брикетів.

Кампанія з пероральної імунізації проти сказу триватиме протягом місяця залежно від погодних умов.

Довідково. Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

Нагадаємо.