Харків’ян попереджають про змій

Співробітники Харківського зоопарку розповіли, що з настанням тепла в області активізуються змії.

Зоологи попередили, під час відпочинку на природу, людина повинна бути готовою до зустрічі зі змією. При правильному поводженні змія не представляє для людей небезпеки. Небезпекою для екосистеми буде невиправдане вбивство змії, – підкреслили в зоопарку.

В Україні немає плазунів, які були б смертельно небезпечними для людини. Проте не варто виключати індивідуальних реакцій на укус і наслідків неправильно наданої першої допомоги. Важливо зрозуміти, що змії «контролери» популяцій гризунів, які здатні переносити небезпечні для людини хвороби.

Популяції отруйних змій настільки зменшилися, що два види отруйних змій вже занесені в Червону книгу України. Їх можна зустріти в Харківській області: гадюка Нікольського і вкрай рідкісна степова гадюка, – розповіли зоологи.

При зустрічі зі змією необхідно відступити або обійти її. Гнатися за людиною змія не стане, як і нападати першою. Якщо ви не помітили змію, наступили на неї і вона укусила, потрібно терміново прийняти протиалергійний препарат.

До прибуття кваліфікованої медичної допомоги людині показано рясне пиття. Накладати джгут також не треба. Постраждалого слід якомога швидше доставити в найближчу лікарню, де у важких випадках буде забезпечено симптоматичне лікування.

Нагадаємо.