Останні новини

50 000 гривень жінка виграла в суді у «Харківгазу»

Мешканка Харківської області відсудила у газівників 50 000 гривень компенсації за моральну шкоду і довела, що їй несправедливо нарахували борг і відрізали будинок від газу.

Судові тяжби велися чотири роки.

Історія почалася в 2015 році, коли жінка отримала  платіжку від ПАТ “Харківгаз”, де  за підсумками опалювального сезону 2014-2015 підприємство зробило для неї перерахунок. Раптово її будинок зарахували до домогосподарств, які споживають понад 2500 кубів  газу, і нарахували борг. Коли жінка не заплатила, комунальники відрізали будинок від газопостачання.

При цьому за період від лютого 2014 до 1 квітня 2015 мешканка Харківської області спожила всього 1 853 кубометри газу – а це менше 2500.  Господиня будинку звернулася до суду  і надала задокументовані докази. Вона просила визнати дії ПАТ “Харківгаз” щодо зміни цінової категорії платників і нарахування суми боргу неправомірними;  зобов’язати підприємство, виходячи з показань,  встановлених  самими газовиками лічильника, провести перерахунок вартості газу за тарифами для господарств, які споживають менше 2500 кубів, і відновити газопостачання її будинку. Крім того, жінка зажадала 50 тисяч гривень за моральну шкоду.

Суд першої інстанції визнав правомірність всіх вимог власниці будинку і зобов’язав підприємство зробити перерахунок і відновити газопостачання, а також виплатити 50 000 гривень компенсації. “Харківгаз” з вердиктом не погодився і подав апеляцію, яку виграв.

Але жінка не стала миритися з несправедливістю і довела справу до Верховного суду, який вирішив: права споживача були порушені.

Цього року  Верховний Суд прийняв остаточне рішення: залишити  в силі постанову суду першої інстанції, яка була прийнята ще в 2016 році. Тепер “Харківгазу” доведеться виплатити жінці 50 000 гривень.

Нагадаємо