Останні новини

Сергій Чернов: За підтримки УАРОР заснований Центр моніторингу наслідків військових збройних конфліктів

Засновниками центру є провідні українські наукові та громадські організації, а також Центр державно-приватного партнерства Української асоціації районних та обласних рад.

Відбулися установчі збори з утворення Громадської спілки «Міжнародний науково-експертний центр моніторингу наслідків військових збройних конфліктів».

Діяльність Громадської спілки буде направлена за такими основними напрямками: здійснення критичного моніторингу довкілля, сприяння громадам в оцінці його стану на місцях, визначення нанесених збитків громаді та об’єктам критичної інфраструктури, руйнація яких спричинила забруднення довкілля, визначення РХБЯ ризиків та надання експертами рекомендацій щодо мінімізації негативних наслідків.

Вже зараз вказані заходи знайшли підтримку в міжнародної спільноти в особі Центру гуманітарного діалогу, якою надана грантова допомога для фінансування діяльності експертів із оцінки критичних ризиків від військових дій агресора.

Також в планах Громадської спілки є взаємодія із міжнародними правничими організаціями для напрацювання механізмів і методик, які дозволять притягнути російського агресора до відповідальності в міжнародних судах.

Крім того, в структурі Громадської спілки буде функціонувати Офіс впровадження найкращих екологічних практик в діяльності органів місцевого самоврядування, який очолив представник УАРОР.

Раніше, Президент УАРОР Сергій Чернов під час засідання Комітету регіонів ЄС зазначив про необхідність створення Громадської спілки. Однією з причин чому до роботи спілки мають долучитися міжнародні партнери – це те що екологічні проблеми не мають адміністративних кордонів.

Нагадаємо.