Відбулось перше засідання Європейського Альянсу міст і регіонів з відновлення України

За підсумками першого політичного засідання Альянсу, було ухвалено спільну позицію щодо нагальної необхідності підтримати Україну, надавши екстренну допомогу.

У засіданні Європейського Альянсу міст та регіонів взяв участь президент УАРОР, депутат Харкіської обласної ради Сергій Чернов.

«У нас відсутній час для проведення консультацій; необхідні чіткі, конкретні дії. Адже кожен день війни це загублені життя, не народжені діти, зруйноване житло та інфраструктура.

Необхідно задіяти механізм фінансування місцевих та регіональних, субрегіональних органів влади через гранти спрямовані на відновлення та розбудову громад та регіонів Украіни. Це необхідно для людей, котрі там проживають і це необхідно для підтримки зусиль, котрі приймаються на державному рівні.

Реформа децентралізації не повинна зніматись з порядку денного під час війни. Вона доказала свою ефективність. Потрібні відповідні Програми ЄС на її продовження.

УАРОР, як член Альянсу, сподівається на конкретну результативну взаємодію виконуючи роль Координаційного офісу міжрегіональної та міжсубрегіональної співпраці Україна-ЄС.

Територія Украіни, її ресурси, науковий, людський, економічний, інфраструктурний, логістичний потенціал мають стати новим ресурсом для розвитку Європи», – наголосив Сергій Чернов.

Члени Європейського Альянсу міст і регіонів з відновлення України виступили з наступною Заявою щодо екстренної підтримки України:

«Європейський Альянс міст і регіонів для відновлення України закликає національних, регіональних та місцевих лідерів обʼєднати зусилля для надання екстреної підтримки регіонам і містам України перед обличчям спроб Росії залишити українців без домівок, опалення, світла та води цієї зими».

«Систематична спроба Росії знищити енергетичну та водну інфраструктуру України є ще одним прикладом кричущого та грубого порушення Росією міжнародного гуманітарного права. Спроба Росії підкорити Україну, сіючи смерть та руйнування серед її населення, не матиме успіху. Так само, як і спроба знищити європейські цінності, за які бореться Україна».

«Політичне керівництво Альянсу щиро вітає використання Європейським Союзом свого механізму цивільного захисту для забезпечення постачання запасних електрогенераторів та іншого обладнання, яке зараз вкрай необхідне Україні».

Нагадаємо.