Останні новини

Сергій Чернов: Прагнення через виборні органи вирішувати свої місцеві справи є невід’ємною складовою української ментальності

Президент УАРОР Сергій Чернов звернувся до колег та мешканців ОТГ з нагоди Дня місцевого самоврядування.

«Вітаю районні та обласні ради, а також усіх жителів територіальних громад України, інтереси яких вони представляють, з Днем місцевого самоврядування.

Це свято є важливим та символічним для нас!

Прагнення через виборні органи вирішувати свої місцеві справи є невід’ємною складовою української ментальності. За різних часів, починаючи з Київської Русі, у різних формах, проходячи шлях Магдебурзької традиції й радянської доби, ми маємо великий історичний досвід успіхів та невдач.

Сьогодні, дорогі українці, нам трапився доленосний шанс — утвердити наш європейський напрямок розвитку й підтвердити нашу готовність до відповідальності через внесення змін до Конституції України щодо децентралізації вади.

Ми сподіваємось, що текст змін до Основного Закону Президента відповідатиме тексту напрацьованому шляхом позапарламентських публічних консультацій із залученням експертів та всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування. Саме у згаданому тексті є головні підґрунтя для гармонійного функціонування публічної влади: трирівнева система адміністративно-територіального устрою і, відповідно, трирівнева система органів місцевого самоврядування, що сприятиме розвитку місцевої демократії та громадянського суспільства.

Тож, шановні українці, шановні представники органів місцевого самоврядування, зичу вам надії, завзяття та життєвої енергії на благо розвитку України», – сказав Сергій Чернов.

Нагадаємо.