Також, в ході засідання, яке провів президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов, обговорювали особливості бюджетування-2020.
«Важливо зрозуміти, якою сьогодні є позиція на рівні держави щодо Концепції реформування місцевого самоврядування, що була затверджена у 2014 році, чи зазнає вона змін, і яких саме».
Ключовим нині, за твердженням Сергія Чернова, є питання формування субрегіонального рівня, оскільки базовий рівень вже має певне підґрунтя у створених ОТГ та у перспективних планах об’єднання. А район залишається досі тією адміністративною одиницею, яка викликає чимало суперечливих тверджень та міркувань з боку експертів. Тому слід напрацювати єдиний та уніфікований для всієї держави підхід.
«Повноваження мають бути визначальними при поділі країни на райони. Ті повноваження, які громада на базовому рівні не в змозі виконувати, вона має передавати на субрегіональний рівень. Із урахуванням специфіки кожної території. Бо поділ областей на райони, а потім пошук для районів повноважень – хибний підхід до адміністративно-територіальної реформи», – зазначив Сергій Чернов.
А його колеги, голови обласних рад, підтримуючи цю тезу, наголошували на потребі активізувати міжмуніципальне співробітництво.
Обговорюючи проект Державного бюджету 2020 року, керівники рад проголосували за збільшення фінансування на лікування орфанних хвороб і забезпечення інуліном; передбачити адресну субвенцію для надання послуг переселенцям; направити рентну плату у спеціальний фонд для розвитку регіонів.
Важливим питанням для усіх областей було перевезення пільгового контингенту та виплата компенсацій за витрати перевізників. У деяких регіонах питання наближається до соціального вибуху.
Представники Донецької області закликали звернути увагу на необхідність підтвердження статусу рад на підконтрольних Україні територіях, де впродовж 9 років не відбувалися вибори. А західні регіони просили врахувати специфіку гірських територій у зверненнях до Глави держави, Уряду та Верховної Ради України.
Нагадаємо.