За каледарем настала астрономічна осінь

В день осіннього рівнодення вступила в свої права вже не календарна, а астрономічна осінь.

У нинішньому році Україна, можливо, в останній раз перейде на зимовий час. Питання скасування переведення годинників періодично піднімається в Міністерстві економіки.

Зміна часу в Україні відбувається разом з більшістю країн Європи двічі в рік: в останню неділю березня країна переходить на літній час, а кожної останньої неділі жовтня повертається на зимовий.

В ніч з 26 на 27 жовтня о 4 годині ранку стрілки годинника потрібно перевести на годину назад. Незважаючи на те, що у нас з’явиться додаткова година для сну, це не завжди добре позначається на здоров’ї. До нового режиму дня важко звикнути, через що можливе погіршення самопочуття, зниження імунітету і порушення сну.

Експерти кажуть, що перехід на зимовий час люди переносять легше, ніж на літній, але організм людини все одно до нового режиму звикає упродовж цілих двох тижнів. Тому готуватися до переходу на зимовий час потрібно заздалегідь, як мінімум за тиждень.

Багатьом людям потрібен певний час, щоб звикнути до нового ритму життя, тому адаптацію до нового періоду треба починати вже зараз.

Нагадаємо.