Останні новини

Перебування дітей перед екранами на карантині зросло на 500%

В Україні школярі  раніше пішли на канікули. А значить, діти, лишаючись удома, будуть проводити більше часу перед    екранами.

Для багатьох працюючих з дому батьків комп’ютери, смартфони й телевізори перебрали на себе роль вихователів,          учителів і нянь.

Щоб з’ясувати, скільки саме часу діти проводять перед екранами електронних пристроїв, експерти неприбуткової        організації «Батьки разом» опитали понад 3 тисячі родин. І підрахували, що на карантині час перебування дітей                    перед моніторами зріс на 500 %.

Виявилось, що з 8% дітей респондентів, які проводили перед екранами понад 6 годин на день, кількість зросла          наполовину. Так що тепер діти проводять значну частину дня, якщо не весь день, за комп’ютерами, гаджетами,                          на телефоні.

У 2019 році Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила рекомендації для батьків, у яких зазначила,                            що час перебування дітей перед екранами має бути мінімальним. А для малюків – взагалі – нульовим.

Для дітей віком від 2 до 5 років максимальний час – це година, а в реальності – це дві.

Для підлітків обмежень немає, але експерти вказують на зв’язок між надмірним зануренням в електронні пристрої                      та депресією.

«Що кспертів насправді непокоїть, це контент, тобто те, що дивляться діти.

«Найбільш популярні платформи – не освітні. Це ютуб (використовують 80 % дітей), Netflix (50 %) і                                     Тік-Ток (50 %)», – розповідає директорка організації «Батьки разом» Далія Газад.

Наразі всі прогнози експертів – лише припущення. Для людства це був перший карантин світового масштабу,                          тому важко спрогнозувати короткострокові чи довгострокові наслідки впливу електронних пристроїв на психіку дітей.

Нагадаємо.