Заплановано також, що після місцевих виборів, усі жителі України мешкатимуть в спроможних громадах, а за 5 років мінімум до 30% зменшиться кількість громад, що потребують підтримки держави.
За планами Мінрегіону вся територія України буде охоплена районами, які відповідають стандартам територіального поділу країн Європейського Союзу.
Крім того, функції органів державної влади та органів місцевого самоврядування будуть розмежовані, тобто їхні повноваження не дублюватимуться.
За словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди, треба завершувати у 2020 році реформування базового та субрегіонального рівнів і проводити місцеві вибори на новій територіальній основі громад та районів.
Нагадаємо, 16 січня хід реформи децентралізації прокоментував в ефірі програми «Тема дня» на UA: Харків голова Харківської обласної ради Сергій Чернов:
«Ми чекали, що будуть прийняті зміни до Конституції України в частині децентралізації. Президент України за останній час двічі подавав до Верховної Ради зміни до Конституції. Сьогодні, на жаль, він їх відкликав. Те, що планувалося повністю змінити систему адміністративно-територіального устрою і систему управління в органах виконавчої влади і органах місцевого самоврядування, насамперед, на субрегіональному і регіональному рівнях, закріплення інституту вже створених громад на базовому рівні, дещо відкладається. Наскільки довго у часі, невідомо. Можу лише повторити: на жаль».
Нагадаємо.