Україна потребує нового закону про місцеве самоврядування

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов  взяв участь в обговоренні концептуальних засад проектів нових редакцій законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації».

Захід відбувся у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Участь в обговоренні також взяли перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода  та керівник Департаменту демократичних інститутів та врядування Генерального директорату – ІІ з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи Даніель Попеску.

Під час презентації концептуальних засад проектів нових редакцій законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації», Сергій Чернов підкреслив, що Україна потребує нового закону про місцеве самоврядування.

«З часу прийняття у 1997 році Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» 120 законами та сімома рішеннями Конституційного суду до цього правового акту внесено понад тисячу правок. З урахуванням викликів, що стоять сьогодні перед Україною, реформи децентралізації, внесення чергових змін позбавлено сенсу. Громади, місцеве самоврядування потребують закону в новій редакції».

Нагадаємо.