Останні новини

У Харкові проходить міжобласний Форум

Експертне обговорення  «Партнерство заради сталого розвитку громад: зміцнення економічного потенціалу на місцях».

Під час обговорення сталого розвитку громад з використанням геоінформаційних систем, було акцентовано на важливості запровадження передових ГІС технологій, що дозволяють приймати рішення щодо розвитку громади на основі аналізу даних.

Обговорюючи практичне застосування геоінформаційних систем в Україні учасники на прикладі схем 10 громад-моделей Програми місцевого системного розвитку розглянули представлений підхід проекту USAID «Агросільрозвиток» до застосування ГІС технологій у сталому розвитку громад.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, відвідавши захід, назвав п’ять основних тез першого дня дискусій.

«Перше – у нас однакова законодавча база, ми живемо в однакових умовах, але є території, де спостерігається стагнація, та водночас є такі, де є розвиток. Це говорить про те, що там підготовлені кадри, менеджери, які вміють розпоряджатися ресурсами, коштами, своєю командою і сьогодні працюють на розвиток громади, регіонів, держави».

Друге, за словами Сергія Чернова, це час: все можна змінити у своєму житті, щось перебудувати, виправити помилку, але не можна повернути час.

 Третє – інвестиції та кошти. Дуже важливо навчитися презентувати свою громаду для залучення коштів, довести інвестору, що саме конкретна громада повинна перемогти та взяти кошти.

«Четверте, – зазначає голова облради, – громадянське суспільство. Люди відчули, що можуть відбуватися зміни і вони в цьому житті здатні впливати на ці зміни. І найголовніше, їх треба залучити до підготовки проектів, прийняття рішень.

І на завершення, тема децентралізації для мене найголовніша. За це переживаю, бо результат важливий для держави. Найголовніше вже є маса успішних громад, яка, переконаний, не дозволить повернути назад. Маємо доводити кращими практиками та успішними проектами, що цей напрям вибрано правильно».

Представники експертного середовища поділилися міркуваннями, щодо найкращих методів застосування ГІС технологій для українських ОТГ, привели відповідні приклади та продемонстрували підходи функціонування.

Окрім того, у форматі сесії питань-відповідей експерти з різних галузей  розглянули питання формування та внутрішню динаміку процесу фінансування сталого та інноваційного розвитку громад шляхом залучення інвесторів, донорів тощо.

Нагадаємо.