Останні новини

До кримінальної відповідальності притягатимуть за умисне зараження людей коронавірусом

Верховна Рада посилила відповідальність, щоб попередити випадки навмисного зараження населення коронавірусом і поширення хвороби.

Заступник голови Національної поліції України – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе розповів кому загрожують штрафи і позбавлення волі у випадках порушення обмежувальних заходів, які вводяться на період карантину.

Стаття Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді штрафу від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних доходів громадян (від 17 до 51 тисяч гривень), а також арешт до шести місяців або позбавлення волі до трьох років. За такі ж дії, які призвели до тяжких наслідків або летальних випадків, порушникам загрожуватиме від п’яти до восьми років позбавлення волі.

Міські, сільські та селищні ради, на своїх територіях, у зв’язку зі зміною оперативної обстановки, можуть приймати рішення, які забезпечуватимуть заходи, що запобігають розповсюдженню хвороби. Ці рішення є обов’язковими до виконання. Ті, хто їх не виконує, відповідно будуть притягуватися до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Також, в умовах карантину громадяни будуть залучатися до адмінвідповідальності за самовільне залишення місця обсервації. Їм загрожує штраф від 17 тисяч гривень.

Реагуватимуть поліцейські і на випадки, якщо хтось із громадян, дізнавшись про свою хворобу, буде наражати на небезпеку інших.

Нагадаємо.