Рятувальники ліквідували 35 пожеж в природних екосистемах

Такі підсумки роботи за добу. Горіла суха трава, хвойна підстилка, листя та очерет. Сумарна площа горіння склала близько 10 га.

У селищі Таранівка Зміївського району одна з таких пожеж перекинулась на дачний будинок та 2 господарчі споруди, завдавши їм шкоди на площі 40 кв.м. Ці забудови та 800 кв.м. палаючої сухої трави рятувальники гасили протягом майже 3-х годин.

В решті випадків обійшлось без майнових втрат. Жертв та постраждалих також не зафіксовано.

Переважна більшість пожеж в екосистемах трапляється через легковажність громадян, котрі попри чисельні застереження рятувальників продовжують наводити лад на своїх земельних ділянках та прилеглих територіях шляхом випалювання сухостою.

Зважаючи на прогнози УкрГідрометцентру, щодо встановлення на Харківщині надзвичайної (5 класу) пожежної небезпеки, ГУ ДСНС України у Харківській області закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях і дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.

Протягом пожежонебезпечного періоду (при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу) забороняється відвідувати хвойні ліси, розводити багаття у лісі й лісопосадках, заїжджати автомобілем до лісу, палити, кидати у лісі й лісопосадках непогашені сірники або недопалки, залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я, полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї.

Нагадаємо.