Під час круглого столу обговорювали проблеми з якими стикнулись волонтери під час ввезення до країни гуманітарної допомоги.
Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов прокоментував підсумки зустрічі:
«Наразі на території Євросоюзу є достатньо донорів, які зацікавлені надати гуманітарну допомогу Україні, але потрібно, щоб українська сторона сама забирала її. Через це багато українських громадських організацій відмовляються, оскільки не можуть покрити вартість логістичної складової доставки.
Поділились досвідом ввезення в Україну тепловізорів і квадрокоптерів, особливостями документообігу, співпраці с військовими підрозділами та військовими адміністраціями.
Українська асоціація районних та обласних рад, ще 15 лютого на основі інформації від іноземних колег та української розвідки прийняла рішення створити Координаційний Центр по теробороні. В якому на сьогодні працює чотири Штаби. Для сприяння органам місцевого самоврядування у наданні гуманітарної допомоги, вивченні всіх можливих екологічних наслідків в результаті військових дій, роботі з релігійними конфесіями, психологічній допомозі та процесуальній діяльності у сфері відшкодування збитків завданих у результаті військової агресії рф.
Вже зарекомендував себе з практичної площини створений 30.03.22 телеграм – бот https://evacuation2022.com для допомоги евакуації громадян.
Це спільний Проєкт УАРОР, Міністерства внутрішніх справ та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Проєктом вже скористались понад 25 тис. чоловік.
Зараз в співпраці з ОП УКРАЇНИ організовуємо роботу Інформаційно-аналітичного Центру на 120 операторів. Мета: отримання з місць об’єктивної Інформації, її галузевій структуризації, актуалізації, аналітики, експертизи, формування пропозицій, розробки проектів для вирішення проблемних питань.
Конче необхідна структура по підготовці бійців для тероборони і над цим питанням ми розпочали конкретну роботу», – розповів Сергій Чернов.
Нагадаємо.