Алгоритм дій для цивільного населення в період війни

Після звукової сирени вмикайте телебачення, радіо, інформаційні сайти. Ви маєте почути всю інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкцію дій.

Якщо відключать інтернет, телефонний зв’язок, радіо, телебачення, не буде зв’язку та електрики, тоді треба орієнтуватись тільки на звукові сигнали.

Увімкнуть електросирени, гучномовці або ж централізоване оповіщення, яке має резервне електроживлення.

Після сирени, є три розвитки подій:

 • залишатись вдома,
 • спускатись в найближче укриття,
 • евакуйовуватися.

Евакуйовують населення у разі виникнення загрози збройних конфліктів з районів бойових дій у безпечні райони. Рішення про проведення евакуації ухвалює Кабінет міністрів на підставі указу Президента про введення воєнного стану.

Якщо треба залишатись удома

 • Якщо почались обстріли, то треба взяти все необхідне, перейти у ванну кімнату і там перечекати.
 • Треба знаходитись далі від вікон і дверей. Зручніше ванна кімната, там є вентиляція, запас води, можна підготувати запас їжі.
 • У приватному будинку, краще спуститись у погріб чи підвал.
 • Якщо ви потрапили під стрілянину на відкритому місці, краще впасти на землю та закрити голову руками:
 • Коли рвуться снаряди на вулиці єдине правильне рішення – це знайти для себе безпечне місце, якісь поглиблення, бажано закритті бетоном з різних сторін, щоб уникнути прямого впливу уламків від розривів бомб.

Якщо треба йти в укриття:

Візьміть «тривожну валізу»

Перш за все треба взяти «тривожну валізу», знеструмити квартиру, перекрити газ, воду, одягнутися по сезону.

У «тривожній валізі» мають бути документи, гроші, ліки, вода, теплі речі. Валізу треба зібрати вже зараз.

Йдіть у бік бомбосховища, яке розташоване найближче. Або в яке у вас є перепустка

Після цього оцініть обставини, якщо немає зовнішніх загроз: розривів снарядів, стрільб, варто покинути приміщення і переміститись або у підвал у своєму будинку, або в бомбосховище, яке є на карті, переконує Ігор Молодан.

Знайти бомбосховище біля свого будинку чи роботи, варто заздалегідь. Вони є на сайті ДСНС або органів місцевої влади.

«Коли буде введений воєнний стан, бійці територіальної оборони повинні виконувати роль регулювальників і направляти потоки людей у сторони бомбосховищ та місць, де можна укритись від цього нальоту», – каже військовий експерт.

Якщо поблизу немає бомбосховища, бажано спуститися у підвал. За словами Жданова, міцніший у будинках з монолітним каркасом, а найслабші будинки з цегли.

Продумайте подальші дії

 • Захищати свою державу, домівку.
 • Якщо людина збирається евакуюватись, тоді в неї має бути зібрана «тривожна валіза», запас продовольства на дві три доби з продуктами довготривалого зберігання і запас питної води. Людина швидко збирає речі, пакується і їде в місце евакуації, якомога далі від лінії фронту. Так зазвичай діє цивільне населення.
 • Людина може залишитись у своїй домівці. Якщо ця територія потрапить під окупацію, залишитись там. Тут вже людина бере на себе відповідальність за збереження свого життя, здоров’я і взагалі за свою безпеку.