Після виборів, що відбулися 25 жовтня, на Харківщині розпочнуть роботу 56 об’єднаних громад.
Крім того, що усі громади перейдуть на прямі бюджетні відносини з Міністерством фінансів, вони отримають землю у своє розпорядження, вперше за межами населених пунктів. Це величезний ресурс, з яким необхідно поводитися по-господарськи, наголошує голова Харківської обласної ради Сергій Чернов в своєму інтерв’ю для газети «Слобідський край», що стосувалося перспектив місцевого самоврядування.
Потрібно змусити працювати кожен клаптик землі, говорить Сергій Чернов:
«Громади не тільки визначатимуть своїми рішеннями податкову базу, передаючи землю в оренду. Важливо, що для проведення інвентаризації, потрібно буде залучити до роботи кожний клаптик землі на відповідній території. Щоб цей ресурс працював на користь громад, а ті, хто ним користується, сплачували податки. А бюджет громади наповнювався за рахунок цих надходжень».
За словами голови облради, громади зможуть тепер сповна регулювати інвестиційний клімат на своїх територіях:
«Крім того, з урахуванням актуальних змін у Податковий та Бюджетний кодекси України, базовий рівень самоврядування – громади – отримують можливість встановлювати муніципальні податки та збори. Це також створить нові можливості для громад та буде мотивувати представників бізнесу сплачувати податки, які у подальшому підуть на розвиток конкретних територій.
Для місцевої влади це резон залучати на свої території інвесторів, які вкладатимуть кошти, створюватимуть нові робочі місця. Таким чином, розумний підхід громади до податкової політики на своїй території, створить сприятливі умови для роботи інвесторів».
Отже, на перший план, акцентує голова обласної ради Сергій Чернов, виходить господарська діяльність. Мають відчути й депутати, й працівники виконавчих комітетів, що вони господарі на території своєї громади. Разом із податковими службами потрібно буде моніторити та адмініструвати сплату податків і зборів.
Таким чином, можна буде вже планувати розвиток громади не на рік, а на середню та довгострокову перспективи, приймаючи відповідні галузеві програми, мати розуміння, з яких джерел вони фінансуватимуться для досягнення поставленої мети.
Нагадаємо.