Сергій Чернов: Цей рік довів, що вітчизняна селекція найефективніша

Перебуваючи з робочою поїздкою у Харківському районі області, Сергій Чернов відвідав провідне насінницьке підприємство «Елітне» Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва Національної академії наук України.

«2020 рік видався складним для усіх галузей виробництва, сільського господарства зокрема. Ми бачимо, яка склалася ситуація в південних областях, тому зберегти та зібрати врожаї на полях східної частини України набуває стратегічного значення. Цей рік довів, що вітчизняна селекція найактивніша у будь-яких умовах», – підкреслив Сергій Чернов.

Також він звернув увагу на тому, що у поточному році Харківська область не буде забезпечена в достатній кількості гречкою, житом та цукром власного виробництва, разом з тим, очікується високий рівень врожаю інших зернових культур.

«Сьогодні у сільськогосподарському виробництві успішно використовуються наукові розробки. Завдяки чому ми маємо високий рівень продуктивності на полі, у тваринництві. Минулого року було зібрано вражаючі обсяги зернових – на рівні 4,5 млн тон. Сподіваюсь, що цього року досягнемо високих показників», – зазначив голова обласної ради.

Сергій Чернов також ознайомився з агротехнологічними та селекційними досягненнями Інситуту рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН та оглянув демонстраційно-технологічний полігон посівів польових культур, зокрема частину, на якій вирощується селекційний сорт тритикале озимого «Пластун Волинський».

За словами Віктора Кириченка, члена-кореспондента Академії аграрних наук України, ця культура має унікальні властивості, оскільки є стійкою до різних температурних умов, її можна засівати як у серпні так і у листопаді.

«Тритикале це біологічний мікс ячменю та пшениці, який дозволяє виробляти хлібобулочні вироби для здорового харчування, в яких не міститься глютен. Також тритикале успішно використовується у тваринництві. Завдяки нашій селекції вже у шести областях країни вирощують цю культуру. Взагалі на наших площах вирощуються 13 селекційних культур, у жодному рослинницькому інституті країни немає такої кількості видів. У нас збереглася класична дев’ятипільна сівозміна, якій 45 років», -–пояснив науковець.

Сьогодні загальна площа Дослідного господарства «Елітне», яке є провідним насінницьким підприємством країни становить понад 2000 га. Елітнянське насіння відомо не тільки серед вітчизняних виробників, але і набуває популярності на міжнародній арені: насіння соняшнику успішно вирощується на ланах Казахстанського степу, воно повністю адаптоване під умови вирощування даної агрокліматичної зони; партнерами з Німеччини придбано насіння озимого тритикале; відбувся обмін зразками насіння сільськогосподарських культур з Китайською народною республікою; агрокомпанії з Туреччини зацікавлені в придбанні насіння новітніх гібридів кукурудзи української селекції.

Щороку в господарстві відпрацьовуються нові технології вирощування сільськогосподарських культур, закладаються досліди на полях, а також розробляються нові підходи до насінницької справи.

Нагадаємо.