Сергій Чернов привітав Чугуївщину і Ізюмщину з Днем визволення

9 лютого селище Малинівка, село Охрімівка та село М.Вовча Чугуївського району відзначають День визволення від нацизму. А також, це День визволення села Залиман та села Вільхуватка Ізюмського району Харківщини.

Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов привітав земляків з пам’ятними датами.

«На Слобожанщині один за одним населені пункти відзначають Дні визволення від нацистів у Другій світовій війні.

Цього тижня пам’ятні заходи проходять в містах і селах Чугуївського та Ізюмського районів.

Шість тисяч жителів Чугуївщини воювали в роки війни. Більше чотирьох тисяч з них загинули на полях битв.

Також, на фронтах загинуло 8105 ізюмчан, за період окупації вбито 326 чоловік, внаслідок бомбардування, артилерійського та мінометного обстрілу 396 чоловік, понад 2000 жителів району були насильно вивезені на примусові роботи до Німеччини. Нацистськими загарбниками на 80% було зруйновано житловий фонд Ізюма і стерто з лиця землі 40 сіл.

Із року в рік ми згадуємо події Другої світової війни, вшановуємо пам’ять людей, які віддали життя за те, щоб ми мали змогу жити в мирі.

Сьогодні ми розуміємо, якщо з історії не робити висновків, її трагічні події можуть повторюватися.

 Роки нацистської окупації – були чорним періодом нашого минулого. Її наслідками стали мільйони жертв та скалічених доль…

В такі дні, ми вшановуємо пам’ять та згадуємо героїв, які у роки Другої світової війни ціною власного життя виборювали мир та спокій на українській землі.

В час, коли йдуть бойові дії на сході України, і як ніколи існує реальна загроза територіальній цілісності держави, варто знати і пам’ятати про людей, які сьогодні стоять на захисті миру та незалежності нашої країни», – сказав Сергій Чернов.

Довідково. 10 лютого – День визволення міста Вовчанськ, села Стара Гнилиця, села Мосьпанове, села Графське, села Б. Колодязь, села Петропавлівка, села Лосівка, села Сосновий Бір, села Бугаївка, села Шавченкове Перше, села Лиман, села Іванівка, села Василівка, села Волохівка, села Вовчанські Хутори  Чугуївського району від нацизму. 

10 лютого День визволення села Морозівка, села Довгалівка, селища Савинці Ізюмського району від нацизму.

Нагадаємо.