Останні новини

В Єрмілов центрі новий виставковий проєкт

В Єрмілов центрі представлений виставковий проєкт Олександра Животкова «Тримайся коріння».

«Такий художник, як Олександр Животков, міг виникнути тільки тут — на території України на межі тисячоліть. Глибину й унікальність його робіт можна порівняти хіба із заляганням археологічних пластів десь у степах Великого Лугу. Животков об’єднує у художній практиці спадщину стародавніх європейських і східних цивілізацій.

Віддалені в часі і просторі половецькі ідоли, трипільська кераміка і народна українська ікона, мистецтво ранньохристиянських катакомб і фаюмський портрет, грузинські поховальні стели і тибетські манускрипти проступають одне крізь одного в багаторівневих роботах Животкова.

Він інтерпретує архаїчну мову виразності у впевнених жорстких лініях, глухих насичених кольорах і чуттєвих формах повторюваних символів: голуба, жіночого обрису, кола, древа і хреста. Це такий шлях інтерпретацій, як у Джакометті — єгипетська скульптура, а в Пікассо та Модільяні — африканське мистецтво.

У проєкті Олександра Животкова «Тримайся коріння», художник, вивчаючи символи стародавніх культур, переосмислює їх через художню практику, де вони виглядають водночас як актуальне висловлювання і як послання з прадавніх часів», – розповідають організатори виставки.

Основу проєкту складають роботи останніх п’яти років.

Виставка триватиме до 25 жовтня.

Нагадаємо.