Президент Української асоціації районних та обласних рад, очільник облради Сергій Чернов зазначив, що перспектива ухвалення нового закону «Про місцеве самоврядування в Україні» давно на часі.
Про це йшлося у прямому ефірі програми «Де це?».
«Назріла необхідність викласти цей закон у новій редакції. З часу прийняття його як базового, у нього внесено понад тисячу правок майже сотнею законопроектів та майже десятьма рішеннями Конституційного Суду. Навіть фаховим юристам важко орієнтуватися у всіх цих змінах.
Тому треба виписати закон з урахуванням реформи децентралізації, просто і зрозуміло. Щоб чітко були розділені повноваження між базовим, субрегіональним і регіональним рівнями. Враховуючи, що новостворені громади будуть на прямих бюджетних відносинах. І тут повноваження повинні бути чітко розмежовані. В тому числі, з райдержадміністраціями, котрі також будуть реформуватися».
Говорячи про інші законодавчі новації, що визначають механізми роботи місцевого самоврядування, Сергій Чернов зазначив:
«17 листопада у Верховній Раді був проголосований законопроєкт 3651-д про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо упорядкування окремих питань організації діяльності як ОМС, так і районних державних адміністрацій. Його всі чекали, бо він унормовує відносини між колишніми міськими, селищними, сільськими радами і новоствореними ОТГ – хто стає правонаступником, як звершити бюджетний рік, як можна вносити зміни до прийнятих рішень виконавчих комітетів. Аналогічно цей закон врегульовує взаємини між діючими районними радами і щойно створеними. Також там говориться, що укрупнені районні ради є правонаступниками сьогодні існуючих районних рад, виписаний порядок передачі майна, спільної власності територіальних громад від діючих районних рад до укрупнених. Тобто виписана процедура і для ОТГ, і для райрад».
Також, за словами президента УАРОР, для розгляду у Верховну Раду внесений ще один важливий законопроєкт під номером 4100 щодо змін до Бюджетного кодексу. Він стосується більше субрегіонального рівня, і дасть можливість утримувати спільне майно, виконувати повноваження районних рад.
«За цим законопроєктом стоїть стабільність надання послуг великими лікарнями, комунальними підприємствами, у яких сьогодні засновниками є районні ради і районні адміністрації, що опалюють житловий фонд. Це і про роботу інтернатів, шкіл мистецтв, які досі на балансі районних рад. Вони переважно і залишаться у районних радах, але потрібно, щоб для цього був ресурс», – наголошує Сергій Чернов.
Нагадаємо.