Останні новини

Сергій Чернов: На перший план потрібно ставити доступність та якість надання публічних послуг

У Будинку рад відбулась онлайн нарада щодо реформування субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою Харківської ї, Кіровоградської, Миколаївської, Рівненської, Полтавської та Чернівецької областей.

Обговорення майбутнього адміністративного поділу, відбулось за участі представників Мінрегіону, Комітету Верховної Ради України, представників обласних рад, обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, та експертів.

В ході обговорення були розглянути декілька варіантів адміністративного устрою  Харківської області на субрегіональному рівні, які, зокрема передбачають чотири, шість та сім укрупнених районів у межах регіону.

Сергій Чернов підтримав проєкт, в якому область поділяється на сім районів, що був підготовлений на Харківщині міжвідомчою робочою групою, утвореною розпорядженнями голів обласної ради та облдержадміністрації.

Він підкреслив, що проєкт, підготовлений із дотриманням відповідної методики Кабміну, основною ціллю ставить якість та доступність надання адміністративних послуг для населення.

«Вважаю, що на перший план потрібно ставити не формальну логіку, а доступність та якість надання публічних послуг для населення. І запропонований обласною державною адміністрацією проєкт розподілу області на сім районів відповідає цьому.

 94% населення проживатимуть на відстані 60 км від районного центру. Населення тільки двох районів не доходить до мінімуму у 150 тисяч, як того вимагає методика. Не треба дотримуватися чинних меж районів. Якщо об’єднані територіальні громади тяжіють до іншого району, треба врахувати при формуванні нового розподілу. Я категорично проти, щоб був один район з населенням 2 млн 100 тисяч, до якого увійшов би Харків і 14 сільських районів. Треба шукати точки зростання для сільських територій», – переконаний Сергій Чернов.

Нагадаємо, міжвідомча робоча група Харківської області підготовила пропозиції щодо карти – схеми, яка передбачає утворення на базі 27 існуючих районів та 7 міст обласного значення 7 укрупнених районів:

  • Богодухівський (центр – м. Богодухів, 15 339 осіб), який об’єднає 5 районів: Богодухівський, Валківський, Золочівський, Коломацький, Краснокутський та місто Люботин.
  • Ізюмський (центр – м. Ізюм, 56 075 осіб), який об’єднає 4 райони: Барвінківський, Балаклійський, Борівський, Ізюмський та місто Ізюм.
  • Красноградський (центр – м. Красноград, 27 600 осіб), який об’єднає 5 районів: Зачепилівський, Нововодолазький, Красноградський, Кегичівський, Сахновщинський.
  • Куп’янський (центр – м. Куп’янськ, 62 705 осіб), який об’єднає 4 райони: Великобурлуцький, Дворічанський, Куп’янський, Шевченківський та місто Куп’янськ.
  • Лозівський (центр – м. Лозова 73 707 осіб), який об’єднає 3 райони: Близнюківський, Лозівський, Первомайський та місто Первомайський і місто Лозова.
  • Чугуївський (центр – м. Чугуїв, 37 348 осіб), який об’єднає 4 райони: Вовчанський, Зміівський, Печенізький, Чугуївський та місто Чугуїв.
  • Харківський (центр – м. Харків 1 449 871 осіб), який об’єднає 2 райони: Дергачівський, Харківський та місто Харків. Цей район стане особливим субрегіональним утворенням, який у процесі субурбанізації (зростання і розвитку приміської зони м. Харкова), сформує агломерацію з населенням 1,7 млн жителів та бюджетом 18,4 млрд грн

Нагадаємо.