Останні новини

У Мінрегіоні презентували новий варіант адмінтерустрою: Харківська область – шість районів

Центр політико-правових реформ презентував пропозиції по кількості адмінтеродиниць субрегіонального рівня.

Круглий стіл на цю тему відбувся в Мінрегіоні за ініціативи Центру політико-правових реформ, який підготував пропозиції щодо кількості нових адмінтеродиниць субрегіонального рівня.

Як пояснив Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ, протягом вересня-листопада 2019 року у кожній з 24 областей відбулися відповідні обговорення із зацікавленими сторонами. На їх основі підготували пропозиції щодо кількості адмінтеродиниць субрегіонального рівня. Ці матеріали вперше презентували в Мінрегіоні.

«Рано навіть говорити, де і скільки районів буде. Напрацьовані матеріали Центру політико-правових реформ тепер обговоримо у ширшому колі, залучивши, в тому числі, народних депутатів України. Фінальне обговорення плануємо за круглим столом у парламенті. Орієнтовно це буде в квітні», – сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Згідно даним Презентації, Харківська область складатиметься з шести районів (замість чотирьох, як планувалось раніше). Також, по шість районів у Київській, Дніпропетровській та Луганській областях.

Найбільше всіх – дев’ять районів пропонується на території Донецької області, далі Львівська – сім районів. Найменше за кількістю районів – по три, запропоновано у Чернівецькій, Кіровоградській та Херсонській областях.

Донецька область

Нагадаємо, у планах держави завершити реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади у 2020 році, провівши чергові місцеві вибори на новій територіальній основі місцевого самоврядування.

Нагадаємо.