У Мерефі пройшов семінар «Інструменти та механізми участі громадськості у розвитку громади».
Відповідальність за ефективність роботи місцевого самоврядування несуть не лише органи управління, але й жителі територіальної громади, переконаний голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.
«Від того, наскільки ефективно ми зможемо організувати врядування наших домогосподарств, вулиці, мікрорайону і громади в цілому, залежить добробут громадян. За таких умов важлива тісна та ефективна взаємодія між громадськістю та владою на місцях», – підкреслює очільник облради.
Прикладом ефективної співпраці, на думку Сергія Чернова, можна вважати діяльність ОСББ, яких на території Харківської області зареєстровано 1267, з них 40 – у поточному році. Найбільша кількість ОСББ створено в м. Харків -569; м. Лозова – 70; м. Чугуїв- 71; м. Ізюм- 34; Харківський район – 81; Балаклійський -49; Чугуївський район -47.
Рішенням Харківської обласної ради від 29 жовтня 2015 року було затверджено Програму стимулювання об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів Харківської області до впровадження енергоефективних технологій на 2016-2020 роки, згідно з якою з обласного бюджету додатково відшкодовується 20% суми кредитів, залучених ОСББ/ЖБК на придбання енергоефективних обладнання та матеріалів. На реалізацію Програми у 2019 році передбачено 1,4 млн. грн.
За час дії програми з обласного бюджету відшкодування отримали майже 80 ОСББ і ЖБК на загальну суму 4,4 млн грн, залучено кредитних ресурсів 41,7 млн. грн. (найактивніші: м. Лозова – 44 ОСББ отримали кредит; м. Чугуїв – 42 ОСББ; м. Ізюм – 8 ОСББ).
Власні Програми здешевлення «теплих» кредитів успішно працюють у містах Валки, Лозова, Чугуїв, у Дворічанському та Кегичівському районах.
Крім того, ОСББ є активними учасниками обласного конкурсу «Разом в майбутнє». Лише за три останні роки переможцями конкурсу стали 62 мініпроєкти, на реалізацію яких вони отримали співфінансування з обласного бюджету майже 7 млн. гривень.
Починаючи з 2018 року в обласному конкурсі також беруть участь органи самоорганізації населення (ОСН). Протягом 2018-2019 років переможцями стали 63 проєкти, співфінансування з обласної бюджету склало 8 млн. гривень.
«Ці приклади говорять про те, що за бажання та активної участі мешканці можуть зробити дуже багато для своїх громад, населених пунктів чи будинків,. – А наше завдання: розповсюдити кращі практики і охопити якомога ширше коло бажаючих змінити своє життя і життя своєї громади на краще!», – переконаний голова обласної ради.
Нагадаємо.