Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) у співпраці з JICA та Європейською комісією рада разом з Міндовкілля, МОЗ провели зустріч з зацікавленими партнерами щодо проблемних питань поводження з азбестовмісним сміттям.
У розмові взяв участь депутат Харківської обласної ради, Президент Конгресу самоврядування України Сергій Чернов.
«Для України виведення азбесту з уже наявного будівельного фонду стане одним з головних викликів на шляху після воєнної відбудови. Адже масове утворення будівельних відходів внаслідок руйнувань інфраструктури під час війни з кожної доби збільшується.
Ця проблема найбільш актуальна для місцевої влади, особливо громад, котрі згідно з законодавством на своїх територіях відповідають за стан поводження з відходами від руйнувань, за екологічну складову, якість життя людей», – коментує Президент Конгресу самоврядування України Сергій Чернов.
Сергій Чернов, також підкреслив, що Конгрес самоврядування України разом з ОМС, Харківським університетом міського господарства ім.Бекетова, Державною екологічною Академією, Всеукраїнським союзом Архітекторів України, профільними та експертними установами продовжують працювати над розробкою критеріїв визначення будівель, які можуть в собі містити азбестовмісні матеріали.
«За участі міжнародних партнерів визначаємось з місцями переробки та вилучення відходів з вмістом азбесту. До речі, питання екологічної безпеки в Україні у червні 2024 року розглядались на засіданні комітету з питань управління Конгресу РЄ, думаю цей порядок денний можна запропонувати для розгляду на засіданні Європейського Комітету регіонів та Альянсу відновлення України», – говорить Сергій Чернов.
«Цю спільну роботу необхідно розділити на наступні кластери:
- Поводження з азбестовмісними відходами та негайне визначення їхньої долі.
- Відпрацювання політик та пілотних проєктів щодо екологічно небезпечного поводження з азбестовмісними матеріалами, які потребують заміщення.
- Удосконалення нормативної бази відповідно до «Порядку…», затвердженого постановою КМУ від 27.09.2022 року під номером 1073, щодо заборони використання азбесту та правильного поводження з його відходами відповідно до європейських стандартів.
- Інформаційно-методична та постійна навчальна робота з громадами для популяризації найкращих практик у поводженні з азбестом та його відходами», – додав Сергій Чернов.
Нагадаємо.