У засіданні взяли участь представники 342 органів місцевого самоврядування Харківської області.
Звертаючись із вступним словом до учасників зборів Сергій Чернов зазначив, що «Реформа децентралізації повинна бути продовжена. І наше сьогоднішнє завдання – усім об’єднатися навколо, щоб і надалі продовжувати впроваджувати ефективну регіональну політику, збільшувати можливості органів місцевого самоврядування. У першу чергу, забезпечувати ці можливості законодавчо та підсилювати їх ресурсами для виконання їх повноважень».
На червень заплановано проведення форуму місцевого самоврядування у Києві з тим, щоб ще раз обговорити стан впровадження реформ та сьогоднішні виклики.
Сергій Чернов зазначив, що на черговій сесії обласної ради необхідно прийняти зміни до Перспективного плану формування територій громад області:
«Виважено подивіться на цю ситуацію, бо після жовтня, за рік до виборів до органів місцевого самоврядування, вибори до громад призначатися не будуть».
У ході засідання голова обласної ради зазначив, що громади мають змогу підготувати енергоменеджерів за обласний кошт, справа за ініціативою з місць.
«Кожному органу місцевого самоврядування області ми запропонували брати участь у новій обласній програмі для енергоменеджерів, розробленій разом з університетом міського господарства ім. Бекетова. Ця сучасна навчальна програма має умови в новітніх лабораторіях підготувати висококваліфікованих фахівців».
Директор Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської облдержадміністрації Сергій Магдисюк у ході своєї доповіді ознайомив учасників заходу з урядовою програмою «теплих кредитів» для населення та ОСББ.
«Основною проблемою, що стоїть на шляху впровадження енергоефективності у регіоні, є низька обізнаність населення та, зокрема, не включення «теплих кредитів» до районних програм», – підкреслив Сергій Магдисюк.
За результатами обговорень, члени Асоціації вирішили рекомендувати головам районних рад, міським головам, головам об’єднаних територіальних громад прийняти місцеві програми, в яких передбачити співфінансування «теплих» кредитів, а також сприяти залученню інвестиційних коштів з метою підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери за рахунок використання інструментів енергосервісних контрактів.
«Необхідно бути конкурентоспроможними в усьому, що стосується енергетики, впроваджуючи нові технології та системно працюючи щоденно». – додав Сергій Чернов.
Нагадаємо.