У Києві обговорили хід реформи місцевого самоврядування

Українська асоціація районних та обласних рад провела всеукраїнську фахову майстерню на тему «Відповіді на болючі питання у сфері реформування АТУ та медицини».

Реформа місцевого самоврядування та формування ефективної територіальної організації влади в Україні, а також бізнес-планування діяльності публічних закладів охорони здоров’я, що знаходяться у власності органів місцевого самоврядування – ключові теми обговорення.

Участь у заході взяв президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«На початку реформи у 2014-2015 роках, коли було чимало незрозумілого у практичних аспектах розгортання децентралізації, відповіді знаходилися швидко, насамперед, у правовій площині. Разом із хорошим стартом з’являлися впевненість в обраному курсі, вагомі досягнення, незамінний досвід і кращі вітчизняні практики».

За словами президента Асоціації, після 2016 року необхідний темп було втрачено:

«Вкрай потрібні законопроекти лежать без руху у Верховній Раді, їх навіть не включають до порядку денного. І «Про засади адміністративно-територіального устрою України», хоча ми досі користуємося тут законодавством УРСР 1981 року. І «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Майже чотири роки знаходяться в парламенті без розгляду у другому читанні зміни до Конституції в частині децентралізації. При цьому за цей час вже неодноразово конституційною більшістю народних депутатів вносились зміни до Конституції з інших аспектів. Відтак постає питання до всіх: чи матиме продовження реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні?».

Нагадаємо.