Охороняти порядок у день виборів будуть 9000 правоохоронців

21 квітня відбудеться голосування у другому турі. На території Харківської області створено 14 окружних виборчих комісій та 1681 територіальна виборча дільниця.

За словами начальника управління превентивної діяльності Сергія Бірбасова, після першого туру виборів слідчі зареєстрували два кримінальних провадження. Загалом за період президентської кампанії 2019 року слідчими зареєстровано 26 кримінальних проваджень, у тому числі два – за ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) та шість – за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України та іншими фактами.

Крім цього з початку виборів оголошено дві підозри за фактом  крадіжки агітаційного кубу та одна за фактом крадіжки стільця та столу з агітаційного намету кандидата в президенти. Обидва кримінальних провадження закінчені та направлені до суду з обвинувальними актами.

Також, начальник Управління превентивної діяльності ГУ НП в Харківській області повідомив, що всі виборчі комісії знаходяться під наглядом правоохоронців.

«Охорону громадського порядку на всіх ділянках здійснюватимуть понад 9000 правоохоронців: представників Національної поліції, Національної гвардії і силових вузів», – розповів Сергій Бірбасов.

Окрім забезпечення публічного порядку, на органи внутрішніх справ покладається охорона виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації у приміщеннях комісій та під час їх перевезення.

19 квітня по вулиці Скрипника тимчасово обмежували рух транспорту. У Центрі культури Київського району, де працює територіальна виборча комісія, члени дільничних комісій отримували бюлетені для голосування.

Нагадаємо.