Останні новини

На сесії обласної ради підняли питання забруднення довкілля

На Харківщині в ґрунт скидають токсичні відходи від нафтопереробки. Відходи 4-го класу небезпеки розливають просто посеред зеленого поля.

На сесії обласної ради секретар комісії з питань спільної власності територіальних громад області Максим Колінько, запропонував депутатам переглянути відео.

«Завдяки принциповій позиції громадських активістів ви зможете побачити, яким чином на території Красноградського району ведуться бурові роботи, а головне – куди відвантажуються токсичні відходи буріння».

На відео було продемонстровано, як на одній з бурових скважин автівки навантажують токсичними відходами. Далі стає зрозумілим, що рухаються ці машини до Нової Водолаги. Тут, на стихійному звалищі скидають рідкі відходи, які стікають до яру, просто посеред зеленого поля.

Побачене викликало обурення у присутніх.

За інформацією депутатів, які опублікували відео, філіал підприємства «Укргазвидобуток» – «Шебелинкагазовидобування», згідно з угодою, має утилізовувати відходи на Роганському полігоні, хоча і той не призначений для захоронення промислових відходів.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов звернувся до губернатора Харківщини, а також до керівного складу силових структур з проханням вивчити ситуацію і не залишити такі дії  безкарними.

Довідково. Бурові шлами містять небезпечні хімічні реагенти, які використовують для розчинення порід на великій глибині та можуть випромінювати радіацію.

Нагадаємо.