У Харкові заборонили будувати ртутний завод

Департамент екологічної безпеки Мінекології 29 травня відмовив ТОВ «Харків-Еко» у видачі висновків з оцінки впливу на навколишнє середовище заводу з переробки ртуті.

Відповідний документ опублікований на сайті Міністерства.

Структуру планували побудувати у Немишлянському районі Харкова. Проте, Мінекології не дозволило утилізовувати ртуть поблизу житлових будинків.

За рік підприємство планувало проводити утилізацію 1 248 тис. відпрацьованих люмінесцентних ламп, 4 850 кг ртуті відпрацьованої металевої, 5 500 кг інших ртутьвмісних відходів та випускати ртуть марок РО, Р1, Р2, Р3 у об’ємі 5 175 кг.

«З огляду на наявну інформацію та наведені дані з оцінки впливу планованої діяльності на компоненти довкілля, немає можливості оцінити вплив на довкілля при реалізації планової діяльності із утилізації ртутьвмісних відходів і виробництва ртуті по вулиці Лодзькій, 7-а в Харкові та визначити допустимість чи обґрунтувати недопустимість провадження даної планової діяльності і визначити екологічні умови її провадження», – було сказано у повідомленні.

Також, у поданих ТОВ документах були відсутні відомості щодо спеціальних заходів з охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій і заходів ліквідації причин, наслідків забруднення повітря, відсутні технології щодо охорони вод від забруднення, засмічення та вичерпання тощо.

Нагадаємо.