Останні новини

На громадських обговореннях представили перспективний план розвитку Коломацької громади

Обговорення відбулися у форматі «влада-громада-бізнес». Було затверджено детальний план розвитку громади на наступні п’ять років.

За словами голови Коломацької ОТГ Володимира Гуртового, завдяки проекту «Програма місцевого системного розвитку» із землею у громаді на 90% буде наведено лад. Так, з часу передачі земель громадам, на чотирьох сесіях селищної ради було надано понад півтори тисячі дозволів на користування землею.

«Завдяки реалізації проекту ми чітко визначили, що у громаді є 10 тисяч 155 га земель комунальної власності, кількість земель за межами населених пунктів складає 5 тис 871 га, а в межах – 4 тис 281 га», – підкреслив очільник громади.

Шість областей беруть участь у цій програмі, 79 громад відібрані на конкурсній основі. Від Харківської області участь брали 12 громад, з них дві – Коломацька і Нововодолазька – модельні громади. У них були розроблені карти раціонального використання земель, вони також стануть базовими громадами, на основі прикладу яких будуть розвиватися інші.

На сьогоднішній день в своє користування громади області отримали 32 тис га землі.

Так, у результаті десятимісячної роботи представників модельної Коломацької ОТГ та експертів Програми місцевого системного розвитку була розроблена комплексна документація із землеустрою щодо управління земельними ресурсами у даних партнерських ОТГ.

Результати роботи у вигляді карто-схем та заходів щодо перспективного використання території розміщені за посиланнями: http://kolomak-rada.gov.ua/2019/07/29/vykorystannya-zemelnyh-resursiv-gromady/

«Головне наше завдання, як органів місцевого самоврядування, разом з виконавчою владою – забезпечити на наших територіях спокій, стабільність і мир. Безперечно важливим є  соціально-економічний розвиток. Створення умов для підприємців середнього та малого бізнесу, залучення інвестицій, коштів з різних джерел – повинно бути пріоритетом в тих програмах і рішеннях, які приймаються» – Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради.

Довідково. Іноваційна програма розвитку спроможності ОТГ в управлінні земельними ресурсами та залученні інвестицій – «Програма місцевого системного розвитку» розпочалася у вересні 2018 року, працює з 79 громадами Луганської, Донецької, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей. Має на меті допомогти громадам у сферах: ефективного управління земельними та іншими ресурсами в межах ОТГ на основі GIZ-технологій; розвитку спроможності ОТГ формувати проекти розвитку для залучення інвестицій; врахування інтересів органів місцевого самоврядування, бізнесу і третього сектору.

Нагадаємо.