Останні новини

Фахівці пропонують нові назви для реформованого адміністративно-територіального устрою

«Муніципалітет», «округ», «область» – ці терміни обговорювали під час круглого столу «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: проблеми та перспективи».

Перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов запропонував нові назви для адміністративно-територіальних утворень, які на його переконання, відповідатимуть суті та змісту реформування місцевого самоврядування в Україні.

«Муніципалітет для базового рівня – найбільш поширений термін у країнах Європи та світу. Впровадження цієї назви для існуючих зараз громад легалізує вже існуючі терміни, такі як, «муніципальне право». Забезпечить запровадження (замість термінів – сільський, селищний, міський голова) один об’єднуючий «муніципальний голова» та інші похідні. Наприклад, «муніципальна рада», «муніципальне майно» тощо. Крім того, всі ОТГ мають однаковий обсяг повноважень, а тому не можуть поділятися (на відміну від статусу населених пунктів) на сільські, селищні та міські», – сказав Микола Тітов.

Для субрегіонального рівня – нині застосовується поняття «район» – пропонується термін «округ», якій Микола Тітов охарактеризував як «зрозумілий, прийнятний, загальновживаний та буде означати нову адміністративно-територіальну одиницю, що об’єднує декілька районів, що ліквідуються.

Разом з тим, були приведені аргументи на користь того, щоб залишити для регіонального рівня найменування «область».  «Термін «регіон» є тавтологією «регіон – адмінтеродиниця регіонального рівня» та його застосування не є обґрунтованим, оскільки, ні відповідні Концепції, ні законопроєкти не передбачають змін у адміністративно-територіальному устрої держави на рівні областей.

Втім, за необхідності зміни чинної назви «область», в якості більш доцільного було запропоновано термін «край», як найпоширенішого та загальновживаного серед населення та у ЗМІ.

Нагадаємо.