Останні новини

Добровільне об’єднання громад триватиме до лютого 2020 року

Відповідну інформацію озвучила міністр розвитку громад і територій Альона Бабак в інтерв’ю на Радіо Свобода.

Термін добровільного об’єднання громад буде тривати орієнтовно до лютого 2020 року, повідомила міністр.

«Ми хочемо максимально продовжити термін добровільного об’єднання. Я думаю, до лютого. А далі ми вже будемо бачити: чи є необхідність через закон встановлювати, відповідно до перспективних планів, конфігурації громад, які ще не об’єднались. Тобто ми заохочуємо зараз максимально продовжити процес добровільного об’єднання. А далі, щоб не чекати ще 100 років, поки люди житимуть в бідності та без амбулаторій, шкіл і так далі, допомогти їм об’єднатися вже через законодавчий механізм», – зазначила Альона Бабак.

За даними міністра, понад 6 тисяч громад в Україні ще не об’єдналися.

«Але ми розуміємо, що оптимально може бути приблизно 1400 громад», – додала Бабак.

Нагадаємо, на Харківщині 29 листопада відбулось громадське обговорення щодо створення об’єднаної громади відбулося у місті Південне Харківського району. Створення Південноміської об’єднаної громади підтримали 62 із 63 зареєстрованих учасників.

За інформацією радника з питань децентралізації Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктора Нестеренка, на сьогодні в області триває процес приєднання в п’яти ОТГ — у Великобурлуцькій ОТГ (одна рада), Оскільській ОТГ (дві ради), Нововодолазькій ОТГ (три ради), Зачепилівській ОТГ (одна рада) та Старовірівській ОТГ (одна рада).

Наразі в Харківській області створено 23 об’єднані територіальні громади з 59, які передбачені Перспективним планом формування територій громад Харківської області. Також 12 районів у області лишаються без жодної ОТГ.

За переконанням голови Харківської обласної ради, Президента Української  асоціації районних та обласних рад Сергія Чернова, сьогодні треба прискорюватися у добровільному об’єднанні громад.

«Країна не може жити у різній правовій системі. ОТГ живуть сьогодні в одній правовій системі, а не об’єднані громади – в іншій. Це конкуренція компетенцій, це конфлікт інтересів, це недосконалість і це не дає можливості збалансованому розвитку територій».

Нагадаємо.