Державні службовці складатимуть іспит з української мови

Кабінет міністрів України ухвалив проект постанови «Про затвердження Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою».

Постановою передбачається, що іспит на знання державної мови складається з письмової та усної частин і проходить у формі анонімного тестування з використанням комп’ютерної техніки.

Ключові моменти проведення іспиту наступні: реєстрація, складання іспиту, отримання результатів відбувається через електронний кабінет претендента. Письмова частина іспиту передбачає виконання тестових завдань та написання тексту на визначену тему. Усна частина передбачає монологічне висловлювання та діалог з екзаменатором на визначену тему. На підставі підсумкового електронного протоколу перевірки комісія ухвалює рішення про надання або ненадання претендентові державного сертифікату. Повторно складати іспит можна необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на чотири місяці.

Від результатів іспиту залежатиме кар’єрне зростання для державних службовців.

Довідково. З 16 липня 2021 року для вступу на державну службу необхідно подавати ще один документ — сертифікат про рівень володіння державною мовою. Отримати сертифікат можна за результатами спеціального іспиту.

Нагадаємо.