Почесний президент Харківського Дипломатичного Клубу Сергій Чернов привітав земляків зі святом Дня Української писемності та мови.
«Якщо проаналізувати історію, Україна весь час бореться за свободу, незалежність, соборність і зрештою – за мову. Можливо ви зі мною не погодитесь, але я переконаний, що жодного разу українці так завзято не відстоювали свою націю, як сьогодні. В історії були різні періоди, і українську кров проливали у війнах, до яких ми інколи не мали жодного відношення, проте волею долі опинились зручною фортецею для більш впливових на той час країн. Війна 21 століття – інша, адже ми стали іншими людьми, ми знаємо, розуміємо і вміємо боротись за свої права.
Ми освічена нація. Примусити нас жити за чужим сценарієм вже ні у кого не вийде.
Непокоїть ймовірність третьої світової й того, на скільки активно цю тему продовжують обговорювати. Залишається лише сподіватись, що ті, у кого є істотні важелі впливу на ситуацію в державно-світових масштабах, все ж таки зможуть своєчасно зупинити глобальний військовий конфлікт.
Хвилюємось за українців, які вимушені були поїхати за кордон, рятуючи свої життя, адже розумію, що значний відсоток з них вже ніколи не повернеться і це передусім молодь, яка б мала розбудовувати свою країну, а не чужі.
З болем відстежуємо статистику, скільки дітей, які б могли народитись в нашій державі, народились за тисячі кілометрів, і вірогідно будуть тепер громадянами інших країн.
Війна – це інша реальність, яка не має нічого спільного з нормальним життям в цивілізованому світі. Але, погодьтесь, ми звикли до цього режиму, до повітряних тривог, до ранкових відомостей про кількість жертв, руйнувань, обстрілів… Ми читаємо новини, і йдемо до роботи, займаємось домашніми справами, ми перетнули межу страху і паніки, що були на початку.
Війна знецінила певні соціальні норми, але важливо не розгубити свою гідність і людяність в цій ситуації. Війна обов’язково закінчиться, а чи зможемо ми все також відверто дивитись в обличчя один одному, без жалю та сорому?
Друзі, з Днем української писемності та мови! Це свято набуло сьогодні особливого, патріотичного змісту. Потрібна нова солідарність, осмислення та бажання будувати наше майбутнє РАЗОМ!
Старий світопорядок пішов у минуле. Подивіться навколо себе і задумайтесь про це… У глобальному світі саме зараз виник запит на локальну ідентичність. Усі в пошуку себе, своєї самореалізації.
Бережіть свою рідну мову, бережіть один одного і де б ви не були, пам’ятайте, що ви громадяни самої незламної країни у світі!», – підкреслив Сергій Чернов на своєму офіційному Telegram-каналі.
Довідково. Цьогоріч Україна вперше відзначала День української писемності та мови 27 жовтня. 28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування з 9 листопада на 27 жовтня. Перенесення відзначення події повʼязане з переходом на новоюліанський календар, оскільки дата встановлення Дня української писемності та мови визначена у день памʼяті Преподобного Нестора-Літописця.
Нагадаємо.