Останні новини

За відмову їхати в АТО солдату винесли вирок

Обвинувачений – військовий-контрактник, який проходить службу на посаді водія у військовій частині А0501, солдат. За наказом командира солдат відмовився їхати у зону антитерористичної операції.

Справу розглядали у Чугуївському міському суді.

28 листопада 2016 року чоловік уклав контракт на проходження військової служби у Збройних Силах України. Від 28 листопада він був зарахований на посаду водія військової частини польова пошта В6250 (А0501).

Згідно наказу командира, штатні підрозділи частини були направлені з пункту постійної дислокації (м. Чугуїв Харківської області) у підпорядкування оперативно-тактичного угрупування «Маріуполь», яке бере участь у антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

9 грудня під час шикування наказ командира довели до особового складу.

Однак солдат відмовився виконувати наказ.

В матріалах справи сказано, що «Відкрита відмова солдата призвела до підриву дисципліни підрозділу, зниження рівня бойової готовності групи та невиконання завдань за призначенням».

Чугуївський міський суд визнав солдата винним у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 402 КК України та призначив покарання – п’ять років позбавлення волі з іспитовим терміном у три роки.